Czasami osoby w związkach decydują się pójść na terapię, która umożliwia uzyskanie specjalistycznej pomocy podczas tworzenia i utrzymywania partnerskich relacji, w trudnych sytuacjach, podczas kryzysów lub po rozstaniu. Terapia jest sposobem na rozpoznanie własnych emocji, cech, zachowań i mechanizmów, które kierują naszymi relacjami.
E-terapia umożliwia spotkania zarówno osób, które mieszkają razem, jak i tych, które na stałe lub czasowo przebywają w różnych miejscach, a także osób, które zakończyły swój związek, ale szukają wsparcia, ponieważ nadal łączą ich wspólne tematy.
Kiedy wybrać terapię osób w związkach?
E-terapia osób w związkach może być dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich partnerów/ki, wzmocnić więzi lub zakończyć związek, poprawić komunikację, rozwiązać konflikty, poznać swoje możliwości, porozmawiać o emocjach lub zdobyć nowe umiejętności.
Osoby w związkach mogą skorzystać z terapii między innymi z powodu złego samopoczucia w związku, częstych kłótni, problemów z komunikacją, przemocy, agresji, braku empatii, zrozumienia, wsparcia, skrajnych emocji i postaw, zdrady, obojętności lub nieszanowania wzajemnych potrzeb, jakiejkolwiek choroby, w tym uzależnienia, toksycznych relacji z osobami spoza związku lub szczególnych wydarzeń w życiu, takich jak na przykład narodziny dziecka, czyjaś śmierć, jakakolwiek utrata lub zmiana.
Prowadzimy terapię osób hetero- i nieheteronormatywnych, niebinarnych, osób w związkach poliamorycznych, otwartych, „związkach na odległość”. Nie ma osoby, która nie mogłaby skorzystać z konsultacji.
Jeśli jedna z osób nie chce skorzystać z konsultacji, psychoterapeuta/ka może pomóc w zrozumieniu tej sytuacji i wyjaśnić wątpliwości, jednak decyzję o udziale w psychoterapii podejmują osoby, które tworzą związek. Skuteczność psychoterapii zależy między innymi od dobrowolnej decyzji o udziale w spotkaniach oraz gotowości do współpracy i podejmowania zmian. Aby to było możliwe, konieczne jest uświadomienie sobie problemu i zrozumienie konsekwencji, jakie powoduje on w życiu.
Wizyty u psychoterapeuty/ki odbywają się wspólnie. Psychoterapeuta/ka może ujawnić informacje przekazane mu/jej poza wizytami, jeśli leży to w interesie związku. Jeśli rozmowy partnerów/ek poza wizytami prowadzą do nieporozumień, warto omówić zasady dalszej komunikacji podczas spotkania z psychoterapeutą/ką.
Pamiętaj!
Jeśli w związku występuje przemoc, psychoterapia nie może być jedyną formą pomocy i nie zapewnia koniecznego bezpieczeństwa. Poinformuj o tym psychoterapeutę/kę, aby uzyskać informacje o tym, gdzie się zwrócić.
Uwaga!
Osoby, które są w związkach niemonogamicznych, poliamorycznych lub pary, które na spotkanie chcą zaprosić osoby trzecie, rezerwując termin wizyty, muszą wpisać liczbę uczestników/czek spotkania w oknie nad kalendarzem rezerwacyjnym.
Więcej informacji na temat e-terapii znajduje się w zakładce PYTANIA.
Wybierz termin wizyty i dokonaj zapłaty.
Wybierz poniżej odpowiednią dla siebie opcję, zamów i opłać wizytę